Tech Over Group i samarbete med Welcome Concerts och Flustret presenterar:

Tech Over - Daytime Festival
Datum: 25:e Augusti
Plats: Flustret, Uppsala - www.flustret.se

Artister:
Baime (DK) - soundcloud.com/baimeofficial
Dave Sinner (ESP) - soundcloud.com/davesinner
Johanna Knutsson (SE/DE) - soundcloud.com/johannaknutsson
Main Projects B2B Marcus Christiansen (SE/SE) -soundcloud.com/mainprojects& soundcloud.com/marcuschristiansen
Marwan Sabb (FR) - soundcloud.com/marwan-sabb
Molø (SE) - soundcloud.com/itsmemolo
Olivia (SE) - soundcloud.com/oliviajohanssn
Peter Ratkay (SE) soundcloud.com/peterratkay
Rojin Kolanc (SE) - soundcloud.com/rojinkolanc
Thomas Skjærstad (NO) - soundcloud.com/thomasskjaerstad
Stereo.Type (UK/DE) - soundcloud.com/stereotype-dj
Sweet Dish (SE) - soundcloud.com/sweetdish

Information:
Tech Over är ett koncept som inriktar sig på att leverera högkvalitativa event inom House & Techno. Konceptet är i konstant utveckling, ambitionen är att förflytta konceptet mellan städer och olika eventplatser.

Hög kvalité för oss innebär:
▶ Ljud - musiken ska kännas och upplevas, inte bara höras.
▶ Ljus - det visuella ska förflytta ditt sinne till en annan plats.
▶ Dekorationer - ska skapa nytt liv på de mötesplatser där arrangemanget hålls.
▶ Relevanta bokningar - artister som är medvetna om hur man levererar rätt känsla på rätt tid och plats, allt för att bygga upp en så bra atmosfär som möjligt. Vi strävar även efter en bra fördelning gällande våra bokade artister.
▶ Välkomnande - få alla gäster att känna sig välkomna och trygga på våra event, och på så sätt skapar vi nya sociala plattformar.

Mer information finns på vår hemsida:
www.techover.se

Två scener:
▶ Oasen - House, Melodic & Progressive - Ljud: Danley Sound Labs, Svensk distributör www.pointsourcese
▶ Ovanvåningen - Minimal, Tech House & Techno - Ljud: Community Sound System

Biljettinformation:
- Ålder: 20+
- Studenterbjudande (begränsat antal) för de med giltigt kårleg(mecenat) eller giltigt antagningsbesked.
- Flera steg av biljettsläpp med billigare biljetter för de som köper tidigt.
www.tickster.com/sv/events/hjeggdgkf4lzuw4/2018-08-25/tech-over-daytime-festival

Huvudpartners:
Flustret - www.flustretse/
Welcome Concerts - www.welcomeconcerts.se

Partners:
Make Up Store - www.makeupstorecosmetics.com/se/
Pocketbeat - www.pocketbeat.com
Stockholms Nation - www.stockholmsnation.se
Uppsala teknolog- och naturvetarkår - www.facebook.com/utnkar/

Sponsorer:
Plantagen - www.plantagen.se

Mer från Flustret

Tickster använder cookies för att se till att du får bästa möjliga upplevelse. Mer information om cookies.